O mě...

Jmenuji se Fateful Phoenix od Potoka Kačáku a narodil jsem se dne 29.3.2013 v 16:15 hodin v CHS od Potoka Kačáku v Brandýsku mamce ICh. Ise z Mandátu a francouzskému taťkovi MultiCh. TR. Fly me to the Moon Von Silberweiss Jäger jako poslední ze čtyř sourozenců s váhou 450 g. Po narození mi na krk uvázali hnědou srdíčkovou stužku a poté jsem dostal zelený obojek a to proto, aby nás se sourozenci rozlišili a věděli, který jsme který. Doma mi většinou říkají Féňa, Feňule, ale když zlobím tak Fenix. Když se na mě přijela poprvé podívat moje nová dvounožka, tak jsem jí skoro celou její návštěvu ležel u nohou nebo okusoval kalhoty, jako bych už tušil, že je to právě ona, má nová dvounožka. Od malička jsem pohodář, který neustále vrtí proutkem a jsem velký mazel. Dne 23.5.2013 si pro mě do Brandýsku přijela moje nová spolumajitelka Martina, řekla mi, že u ní doma na mě čeká bráška Art a společně jsme odjeli k ní do Havlíčkova Brodu. Mé přivítání s bráškou bylo  docela v pohodě, brácha na mě sem tam zavrčí, ale jinak mě má snad rád, akorát mi furt nosí moje hračky a hraje si s nimi ;-) Prvních 14 dnů s námi bude dvounožka doma, aby jsme si prý na sebe zvykli a aby mi prý bráška nic neudělal. Dostal jsem od dvounožky fungl nový pelíšek, ale stejně v něm moc nejsem, protože není nad vyhřátou postel dvounožky :-) Má dvounožka mi říkala, že se se mnou chce věnovat především výstavám, proto skoro od prvního dne stojím v legračním postoji a cpu se přitom pribinákem a přemýšlím k čemu mi to jako bude ;-) Taky pomalu začínám po bytě a i venku nosit různé věci, což mě moc baví, tak uvidíme jak mi to vše půjde dál. Určitě mě čekají nějaké lovecké zkoušky a taky jsem už něco zaslechl i o honech ;-) Jsem krmený především syrovým masem, tzv. barfem, což mi pořádně chutná. 

Jak to začalo?

Někdy na začátku minulého roku 2012 jsem začala uvažovat, že bych Artovi pořídila brášku, neboť jsem na něm viděla, že je vždy šťastnejší, když zde mám nějakého pejska na výcvik a on má tak parťáka. A tak nastala ta správná otázka, ze které chovatelské stanice. Tentokrát jsem se chtěla zaměřit především na exteriér psa. Slovo dalo slovo a nakonec jsem se rozhodla pro Ivetku Novákou a její CHS od Potoka Kačáku, která patří k nejlepším chovatelským stanicím v Čechách. Když Ivet zveřejnila jméno budoucího otce štěňátek, bylo rozhodnuto, že můj druhej výmar bude ze spojení Isy a Phoenixe. Čím víc se blížil termín porodu Isy, tím víc jsem byla napjatá, zda se Isince narodí aspoň jeden vytouženej kluk. Jaké bylo mé překvapení, když mi Ivet dne 29.3.2013 ve 2.05 hodin poslala zprávu, že první pejsek je na světě!!! Byla jsem takhle brzo ráno asi ten nejšťastnější člověk na světě a do rána jsem už neusnula. Další telefonát od Ivet přišel v 16.15 hodin, kdy mi Ivet řekla, že ještě "vyšťourala" jendoho pejska a že to je ON!!! Doufám, že se mě i Ivet tímto splnil sen. Sen, který se bude pomalu stávat skutečností, protože ON bude "náš".

Matka Isa:

ICh. Isa z Mandátu

narozena 19.8.2005
DKK 0/0 (FCI A/A)
Rodokmen
Zkoušky: čekatel šampiona práce CACT, ZV, PZ, SZVP, LZ, BZ, VZ Memoriál Josefa Venhody - vše I.cena
Tituly: Interchampion, Grandchampion ČR, Champion ČR, Champion SK, Champion PL
Výstavní úspěchy: čekatel champona C.I.E Německa a Chorvatska, 17x V1 CAC, 10x V2 res. CAC, 4x CACIB, 5x res. CACIB, 2x BOB, 2x Národní vítěz, 2x Oblastní vítěz, vítěz Ortenau, 4x VDH, 4x CWC, NDSwR. (nejlepší fena v rase), ZW (Zemský vítěz)
Isa vyniká exklusivním nosem, vytrvalostí a rychlostí v poli. Je vášnivá aportérka a své geny a vyjímečný nos předává svým potomkům. Její štěňata bodují jak na výstavách v Čechách, tak i v zahraničí, především pak na poli pracovním. Isa je matkou několika šampionů a vítězů zkoušek.

Otec Phoenix:

ICh., C.I.E., JCh., TR. Fly me to the moon Von Silberweiss Jäger

narozen 27.9.2010
DKK A/A, DLK 0/0

Rodokmen

výška v kohoutku 67 cm, váha 38 kg
Zkoušky: vítěz Field Trail res. CACT, nejlepší pracovní pes Francie roku 2012
Tituly: Mezinárodní šampion krásy C.I.B., Mezinárodní výstavní šampion C.I.E., Junior champion Lucemburska
Výstavní úspěchy: nejlepší štěně plemene Lucemburska a Francie; res. JR Vítěz Paříže; 4. místo ve třídě JR na Světové výstavě; nejlepší mladý plemene na Mezinárodní speciální výstavě v Avignonu (Best in Show v páru s matkou Leeloo); nejlepší junior plemene, BOB na Mezinárodní výstavě v Metách;  2x CAC, 2x CACIB, 2x BOS v Belgii; WDS Rakousko CAC vítěz mezitřídy; CAC, BOS na Národní výstavě ve Francii; 2x CAC, res. CACIB, vítěz Amsterdamu; 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB, 2x BEST IN GROUP v Nantes; CAC, CACIB, BOS v Modene

Phoenix je velmi nadějný mladý pes, jeho skvělý rodokmen hovoří sám za sebe! Jeho matka Ch. Le Cinquième Element at Silberweiss Fala Love'a "Leeloo" se stala jako jediný výmarský ohař dvakrát Světovým vítězem a jeho otec Ch. Graytsky's Smokin in Havana "Mac" je jedním z nejvýznamějších a nejkrásnějších výmarských ohařů všech dob. Phoenix vyniká silonou kostrou, je elegantní v pohybu a má ušlechtilý postoj, jeho povaha je velmi vyjíměčná, je velice přátelský a sebevědomý. Po pracovní stránce se Phoenix věnuje především field trailům, kde vyniká vyjímečným nosem, na poli je velmi rychlý a velice rád má i vodu.